Podstrona: Dane personalne / Wizytówka pracownika PRz

Dane personalne

12-06-2017 r.
, red. Jarosław Górnicki

Szkoła średnia: klasa o profilu matematyczno-fizycznym, VI LO im. Jana Kochanowskiego w Radomiu (1973 - 1977)

Studia: matematyka teoretyczna, Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (1978 - 1983). Tytuł pracy magisterskiej: Nieliniowa teoria ergodyczna w przestrzeniach Banacha, Promotor: dr Tadeusz Kuczumow.

Stypendia: Deutscher Akademischer Austauschdienst e.V. (DAAD), Der Christian-Albrechts-Uni zu Kiel (RFN) - 1988.

Doktorat: doktor nauk matematycznych, Rada Wydziału Matematyki i Fizyki, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (1991). Tytuł rozprawy: Twierdzenia o punktach stałych odwzorowań z Lipschitzowskimi iteracjami oraz odwzorowań asymptotycznie regularnych w przestrzeniach Banacha, Promotor: prof. dr hab. Kazimierz Goebel.

Habilitacja: doktor habilitowany nauk matematycznych w zakresie matematyki - analiza funkcjonalna, Rada Wydziału Matematyki i Informatyki, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu (2001). Tytuł rozprawy: Punkty niezmiennicze oraz prawie zbieżność iteracji pewnych typów odwzorowań nieliniowych, Recenzenci: prof. dr hab. Lech Górniewicz (Wydział Matematyki i Informatyki UMK, Toruń), prof. dr hab. Henryk Hudzik (Wydział Matematyki i Informatyki UAM, Poznań), prof. dr hab. Jaroslav Zemanek (IM PAN, Warszawa).

Stanowisko: Profesor nadzwyczajny Politechniki Rzeszowskiej (od 2002)

Powrót do listy aktualności